Aktuality
Vianočná dedinka na zámku Schloss Hof: Zažite tie pravé vidiecke Vianoce

Vianočná dedinka na zámku Schloss Hof: Zažite tie pravé vidiecke Vianoce

24.11.2016

Zámocký areál zahalený do žiariacich svetiel sviečok, viac ako 100 regionálnych vystavovateľov a množstvo aktivít pre deti, to je len malá časť toho, čo ponúka Vianočná dedinka na zámku Schloss Hof.

Zámocké oranžérie sa premenia na žiarivý vianočný svet - nájdete v nich množstvo originálnych ozdôb, dekorácií, ale aj tipy na nápadité darčeky. Figúrky do jasličiek, drevené hračky, ručne pletené šály, aromatické sviečky. Chuťové a čuchové zmysly uspokoja typické rakúske špeciality ako aj obľúbené lahôdky z okolitých krajín. Tešiť sa môžete na pečené gaštany, pražené mandle, cisársky trhanec, ovocný punč či dobré varené vínko.

Po ladohnom jedle netreba zabudnúť aj na pôžitky uspokojujúce dušu. Zámocké komnaty budú zaplnené vianočnými exponátmi, ktoré prezradia viac o vianočných tradíciách. Prečo sa stromček v minulosti vešal na strop za kmeň a kde sa vyrábali prvé medovníky pútavo vyrozprávajú skúsení lektori zo zámku Schloss Hof. Každú sobotu o 17:00 sa v slávnostnej sále budú konať koncerty klasickej hudby plné vianočných melódií.

Na svoje si prídu aj detskí návštevníci. Tradične obľúbené dielničky ponúknu kreatívne workshopy - od pečenia koláčikov až po výrobu vianočných sviečok. No a nemožno zabudnúť napísať list Ježiškovi a to skutočným perom. Dôležitú úlohu tých pravých vidieckych Vianoc zohrávajú samozrejme zvieratká zo zámockého statku, ktoré nielen že budú súčasťou živých jasličiek, ale potešia sa vašej návšteve v zámockých stajniach. Deti si môžu zajazdiť na priateľských poníkoch.

Spríjemnite si obdobie adventu a vychutnajte si s rodinou a priateľmi imperiálnu vianočnú atmosféru v najväčšom barokovom vidieckom sídle Rakúska.

Miesto & čas:

19. - 20.11., 26. - 27.11., 03. - 04.12., 08. - 11.12., 17. - 18.12. 2016

vždy 10:00 - 19:00 hod.

Vstupné:

dospelí = 6,- €

deti (6-15 rokov) = 3,- €

rodinná vstupenka (2 dospelí & max. 3 deti) = 15,- €

Príplatok:

- komnaty zámku: dospelí = 7,- €, deti = 5,- €

- komentovaná prehliadka: 3,- € / osoba

- koncert v slávnostnej sále: 13,- € / osoba

TIP:

Využite kyvadlovú dopravu zo stanice Marchegg na zámok Schloos Hof