Aktuality
Prvá lyžovačka začne už túto sobotu !

Prvá lyžovačka začne už túto sobotu !

25.11.2016
Ochladenie, ktoré má k nám prísť v nedeľu už spustí aj vleky. Lyžovačku na Slovensku odštartuje Štrbské Pleso už tento víkend.

Pred 10 rokmi sa na Štrbskom Plese odohrala najdlhšia lyžiarska sezóna. Trvala 174 dní od 11. novembra 2006 do 8. mája 2007.

Spustenie tej tohtoročnej sezóny síce pribrzdilo oteplenie, nezastavilo ho však úplne. Už v nedeľu meteorológovia očakávajú príchod studeného, pôvodne arktického vzduchu, vďaka ktorému sa na niektorých svahoch v Tatrách už bude dať lyžovať.

Brány otvorí zjazdovka Interski v sobotu 26. novembra na Štrbskom Plese, kde červenú zjazdovku otvoria na prvé testovanie snehu. Na zjazdovke je aktuálne 40 centimetrov snehu a podmienky na lyžovanie sú dobré.

Cena jednodňového lístka pre všetky vekové kategórie pri kúpe na pokladni aj online cez stránku gopass.sk bude 16,90 eur. 

Prehľad cien skipasov a noviniek v lyžiarskych strediskách na Slovensku sme spracovali v tomto článku

„Už niekoľko dní si komunita snowboardistov stavia na zjazdovke prekážky a skúša novosezónne jazdenie,“ potvrdila hovorkyňa Tatry Mountain Resorts Zuzana Fabianová s tým, že podmienky na lyžovanie sa ešte zlepšia vďaka nonstop zasnežovaniu.

Lyžiari môžu využiť lanovku Mostíky od 8.30 h do 15.30 h. Pre peších turistov je k dispozícii lanovka Solisko Expres.

Oficiálne otvorenie strediska je naplánované na 3. decembra. O ďalšej prevádzke zjazdovky rozhodne záujem lyžiarov počas soboty a nedele.

V piatok 25. novembra bude na Hrebienku sprístupnený verejnosti aj Tatranský ľadový dóm, ktorý je najväčšou atrakciou zimnej sezóny v Tatrách.