Aktuality
Prvý let, ktorý spojí Európu a Austráliu bez medzipristátia

Prvý let, ktorý spojí Európu a Austráliu bez medzipristátia

13.12.2016
Letecká spoločnosť Qantas Airways plánuje zaviesť priame lety medzi Austráliou a Európu. Let bude trvať 17,5 hodín.

Kým v minulosti trval let medzi Európu a Austráliou aj niekoľko dní a nebolo možné ho absolvovať bez medzipristátia, v budúcom roku by mala dva kontinenty prepojiť priamou linkou spoločnosť Qantas.

Tá sa v nedávno zverejnenom rebríčku najlepších leteckých spoločností na svete umiestnila po Air New Zealand na druhom mieste a považujú ju za najväčšieho skokana, pretože oproti predchádzajúcemu roku sa na druhé miesto vyšvihla zo 4. miesta. 

Najdlhší let na svete

Linka spoločnosti Qantas Perth - Londýn je dlhá 14 500 kilometrov a Boeing 787 Dreamliner by mal túto vzdialenosť preletieť za 17,5 hodín. Dostane sa tak pred linku Dubai – Auckland spoločnosti Emirates, ktorá je o 300 kilometrov kratšia. Ich airbusy prekonajú túto vzdialenosť za 16 hodín a 35 minút.

Qantas sa s priamym letom medzi Európu a Austráliou stane najdlhším letom na svete. 

Rekord v najväčšej dĺžke letu držala predtým tiež spoločnosť Qantas. Jeho stroje lietali z Dallasu bez medzipristátia do Sydney. Trať dlhú 13 800 kilometrov prekonávali za 17 hodín.

Zámer spustiť priamu linku medzi Perthom a Londýnom oznámila spoločnosť Qantas v nedeľu 11. decembra, pričom spustenie linky je predbežne plánované na marec 2018.

Lety Londýn - Perth doteraz

Lety z Londýna do austrálskeho Perthu ponúkajú viaceré letecké spoločnosti. Doposiaľ mal každý let jednu zastávku.

Lety spoločnosti Emirates lietajú z oboch londýnskych letísk (Londýn Heathrow a Londýn Gatwick), pričom zastavuje v Dubaji. Všetky ostatné letecké spoločnosti lietajú výhradne z letiska Londýn Heathrow.

Letecká spoločnosť Singapore Airlines má prestup v Singapure, Qatar Airways v Doha, Etihad Airways v Abu Dhabi, Cathay Pacific v Hong Kongu a Malaysia Airlines v Kuala Lumpur.