Aktuality
Moslim ukazuje, o čom sú Vianoce.

Moslim ukazuje, o čom sú Vianoce.

19.12.2016

Jeho reštaurácia ponúkne jedlo opusteným ľuďom zdarma!

Vianoce majú byť sviatkami pokoja, keď sa rodiny stretávajú pokope a trávia tento čarovný čas všetci spolu. Nie každý má však to šťastie, a tak sa istá londýnska reštaurácia rozhodla urobiť niečo nevídané. Jej heslom je, že nikto nebude jesť sám.

Bezdomovci a starí ľudia si môžu dopriať trojposchodové menu v spoločnosti ľudí, ktorí s nimi naozaj budú chcieť tráviť čas, a to všetko zadarmo. Pre tento krok sa rozhodla londýnska reštaurácia Shish. Jej zamestnanci a majitelia nechcú, aby ľudia trávili Vianoce osamote a o hlade, a tak im budú robiť 25. decembra spoločnosť a servírovať jedlo úplne zadarmo.

Ako sa vyjadril manažér reštaurácie, mimochodom, moslim Irfan Can Genc, tento nápad mu skrsol v hlave po tom, ako mu suseda povedala, že bude na Vianoce úplne sama. A nie, Irfan ani jeho kolegovia nemajú nič proti Vianociam, ba práve naopak, sviatky budú tráviť v spoločnosti ľudí, ktorí buď nemajú čo jesť, alebo to nemajú s kým jesť, a teda byť v spoločnosti iných ľudí. Genc vyhlásil, že práve moslimská viera ho naučila pomáhať druhým všade, kde sa dá, citoval ho britský portál Evening Standard.

Do ponuky, prirodzene, nezahrnuli bravčové mäso, ale snáď nikto nebude namietať proti bohatej ponuke zloženej z polievky, kuracieho mäsa či vegetariánskej alternatívy a ryžového pudingu. Hlavne si bude môcť vychutnať skutočnú sviatočnú pohodu pri jedle v spoločnosti druhých ľudí, takže na chvíľu zabudne na samotu či trápenie.

Dvadsaťročný mladík, ktorý svojím nápadom presvedčil majiteľov reštaurácie, aby to zrealizovali, netají aj ďalšie plány. Ak sa jeho vianočný projekt osvedčí, chcel by zaviesť aj taký, v rámci ktorého by podnik ponúkal bezplatné jedlo raz týždenne.