Aktuality
Koľko stojí lyžovačka na Orave a Kysuciach? (prehľad cien skipasov)

Koľko stojí lyžovačka na Orave a Kysuciach? (prehľad cien skipasov)

19.12.2016
Chcete ísť na lyžovačku na Orave či Kysuciach? Prinášame prehľad stredísk a cien skipasov, ktoré nájdete v oboch regiónoch.

Skirezorty na Orave a Kysuciach sú známe najchladnejšími podmienkami, vďaka čomu je už okolo desať z nich v prevádzke. Celodenná lyžovačka sa tu pohybuje od 10 do 21 eur.

Zuberec - Roháče - Spálená, Orava

Ceny skipasov: do 24.12. - celodenný skipas pre dospelého 21 eur, pre deti 15 eur. 4-hodinový pre dospelého stojí 18 eur a pre deti 12 eur. Od 25.12. zaplatíte za celodenný lístok pre dospelého 25 eur a pre deti 18 eur. 4-hodinový pre dospelého stojí 21 eur a pre deti 15 eur.

Miesto: Zverovka

Jedno z najväčších oravských stredísk sa rozprestiera v jedinečnom prostredí pohoria Západných Tatier– Roháčov. Domov pre svoju základňu našlo v doline pod Salatínmi v osade Zverovka.

Lyžiarsky areál sa pýši optimálnymi podmienkami pre všetky vekové, aj schopnostné kategórie.

Denne upravované a zasnežované zjazdovky „nehrozia“ začínajúcich lyžiarov a nebudú nudiť lyžiarov náročných. Okrem modrých, červených a čiernych tratí tu nájdete alpinistickú free zónu a novovybudovaný snowpark.

Stredisko je vybavené expresnou 6-sedačkou s nástupným pásom, ktorá je krytá a vyhrievaná, 4-sedačkou a vlekmi. Na svoje si tu prídu aj milovníci bežeckého lyžovania a skialpinizmu.

V Roháčoch je v prevádzke servis a požičovňa lyží, stravovacie zariadenia aj s vonkajšími terasami, lyžiarska škola a nájdete tu možnosti ubytovania.

V tomto stredisku sa už lyžuje a malo by to tak byť až do apríla.

Krušetnica, Orava

Ceny skipasov: v čase vianočných sviatkov (25.12.- 08.01.) - celodenný skipas pre dospelého 20 eur, pre deti 17 eur, 3-hodinový pre dospelého stojí 16 eur a pre deti 14 eur. V hlavnej sezóne (09.01.-01.04.) zaplatíte za celodenný lístok pre dospelého 18 eur a pre deti 15 eur. 3 hodiny budú dospelého stáť 14 eur a dieťa 12 eur.

Miesto: 13 km od Námestova

Lyžiarske stredisko Kruštenica leží v rovnomennej obci. Najbližším mestom k nej je Námestovo, vzdialené len 13 kilometrov. Stredisko sa nachádza v areáli penziónu.

Na mieste kedysi stál jediný vlek, no už tretím rokom slúži návštevníkom aj 4-sedačková lanovka. Trate, ktoré tu nájdete sú modré a červené, pre začiatočníkov a stredne pokročilých.

V stredisku môžete využiť denné aj nočné lyžovanie na zasnežovaných zjazdovkách. Kruštenica je v prevádzke a malo by to tak zostať až do konca marca.

V areáli, priamo pri dolnej stanici, nájdete aj základné služby - penzión s reštauráciou, úschovňou, požičovňou, internetom a bowlingom. Za dobrých podmienok býva k dispozícii klzisko.

 

Orava Snow, Orava

Ceny skipasov: v čase vianočných sviatkov (25.12. - 08.01.) - celodenný skipas pre dospelého 24 eur, pre deti 19 eur, 3-hodinový pre dospelého stojí 20 eur a pre deti 16 eur. V ostatných dňoch zaplatíte za celodenný lístok pre dospelého 20 eur a pre deti 16 eur. 3 hodiny budú dospelého stáť 16 eur a dieťa 13 eur.

Miesto: v Oravskej Lesnej

V pohorí Oravské Beskydy, na poľsko-slovenskom pomedzí, leží najstudenšia dolina na Slovensku. Práve v nej, v Oravskej Lesnej našlo svoj domov stredisko Orava Snow. Vďaka fantastickej polohe v chladnej, a vysoko položenej doline sa teší zo snehu od neskorej jesene a zo sezóny od neskoršej polovice decembra do konca marca.

Na lyžiarov čakajú rôznorodé, kvalitne upravované trate. Zastúpené sú všetky stupne náročnosti od modrej po čiernu. Veľkou výhodou je ich väčšia šírka. Na svah vás vyvezie niekoľko vlekov a 4-sedačková lanovka. Jeden z vlekov patrí aj lyžiarskej škôlke.

V areáli nechýba snowpark, parkovisko a veľkokapacitná reštaurácia. Samozrejmosťou sú lyžiarska a snowboardová škola, požičovňa a servis. K tým menej tradičným atrakciám patria ležadlá na slnenie, snowtubing a hvezdáreň.

Stredisko ponúka služby pre pohodovú dovolenku na svahu pre tých, ktorí vyhľadávajú domácu atmosféru v stredisku, ktoré nepraská vo švíkoch. Navyše, Orava Snow sa radí medzi najrýchlejšie sa rozvíjajúce lyžiarske strediská u nás.

Dôkazom toho sú aj novinky na sezónu. Najdôležitejšími sú modernizácia strediska, vybudovanie druhej sedačkovej lanovky a zvýšenie kapacity zasnežovania. Inštaluje sa tiež nový lyžiarky vlek a modernizuje sa turniketový a pokladničný systém, ktorý bude doplnený o možnosť on-line predaja.

Oravská Polhora - Polhorský hrádok, Orava

Ceny skipasov: celá sezóna - celodenný skipas pre dospelého 12 eur, pre deti 8 eur, 4-hodinový pre dospelého stojí 8 eur a pre deti 7 eur.

Miesto: Oravská Polhora

Lyžiarske stredisko Polhorský Hrádok nájdete v srdci obce Oravská Polhora, len pár kilometrov od hranice s Poľskom a od Námestova. Je vraj jedným z najkrajších menších stredísk na Orave, možno aj vďaka fantastickým výhľadom na blízke, aj ďaleké okolie.

V areáli sú predovšetkým ľahké, až stredne ťažké, zasnežované a vždy výborne upravené zjazdovky. Zalyžujete si tu aj večer. K tomu vám poslúži 5 vlekov.

Stredisko vyzdvihuje svoju príjemnú, pokojnú atmosféru, nebýva preplnené. Lyžiarov láka na výbornú lyžovačku za rozumné ceny. A takisto aj širokou škálou služieb. Je tu snowboardový park, aprés ski bufet, neďaleké ubytovanie, detský vlek, požičovňa, servis, lyžiarska i snowboardová škola a veľké parkovisko zadarmo.

Aj stredisko Polhorský Hrádok bude od zlatého víkendu v prevádzke.

Oravský Podzámok - Racibor, Orava

Ceny skipasov: v čase vianočných sviatkov (26.12. - 08.01.) - celodenný skipas pre dospelého 18 eur, pre deti 13 eur, 4-hodinový pre dospelého stojí 15 eur a pre deti 11 eur. V ostatných dňoch zaplatíte za celodenný lístok pre dospelého 16 eur a pre deti 12 eur. 4 hodiny budú dospelého stáť 14 eur a dieťa 10 eur.

Miesto: 1 km od Oravského Podzámku

V pohorí Oravská Magura, len 1 km od Oravského Podzámku, sídli stredisko Racibor. Na lyžiarov v ňom čaká sedem zjazdoviek rôznej náročnosti.

Predovšetkým sú to červené trate, ktorými stredisko láka tých „lepších“ lyžiarov. Nezabudlo sa ani na začiatočníkov, pre nich je tu kratšia, ultraľahká a ľahká trať. Prepravu zabezpečuje pomerne nová 4-sedačka a dva vleky.

Hlavná zjazdovka je zasnežovaná, inak sa lyžuje na prírodnom snehu, ktoré ho je dostatok od konca decembra do polovice marca. Otvorenie strediska je naplánované tesne po štedrom dni.

Stredisko má tiež snowpark, upravované aj neupravované bežecké trate, servis, požičovňu lyží, lyžiarsku školu, bufet s rýchlym občerstvením a penzión hneď pri svahu. V hornej časti zjazdovky sa dokončuje areál pre snowboardistov s vlastným vlekom.

Ski centrum Nižná - Uhliská, Orava

Ceny skipasov: celá sezóna - celodenný skipas pre dospelého 17,50 eur, pre deti 13 eur, 4-hodinový pre dospelého stojí 14,50 eur a pre deti 11 eur.

Miesto: 30 km od mesta Dolný Kubín

Necelých 30 km od mesta Dolný Kubín, pri malej obci Nižná nad Oravou, leží v pohorí Skorušinské vrchy Ski Centrum Nižná.

V menšom stredisku máte na výber z niekoľkých, prevažne modrých a červených zjazdoviek – v stredisku ich pomenovali detská, vyhliadková a pretekárska. Vďaka systému zasnežovania a priaznivej polohe sa môžete lyžovať už teraz a až do polovice marca. V areáli sa chystá Silvester a na sezónu sa ponúkajú výhodné balíčky ubytovania s lyžovačkou.

K lyžiarskym tratiam vás vyvezú štyri vleky, tri kratšie sú vhodné pre menej pokročilých návštevníkov. Vzhľadom na profil zjazdoviek a vlekov je stredisko predovšetkým pre tých, ktorí sa s lyžovaním zoznamujú. Základy získate aj pomocou inštruktora v lyžiarskej škole.

Takisto je tu k dispozícii reštaurácia a požičovňa, v ktorej nájdete kompletnú výbavu plus bežecký výstroj, sánky a lyžiarske potreby pre deti.

Ski Grúniky - Sihelné, Orava

Ceny skipasov: celá sezóna - celodenný skipas pre dospelého 13 eur, pre deti 9 eur, 4-hodinový pre dospelého stojí 9 eur a pre deti 8 eur.

Miesto: 20 km od Námestova

Relatívne nové stredisko Ski Grúniky už 10 rokov neodmysliteľne patrí k obci Sihelné. Táto obec leží 20 km od Námestova, úpätí Oravských Beskýd odkiaľ je prekrásny výhľad Tatry.

Technické zasnežovanie na celej dĺžke hlavnej trate a fantastická poloha znamená výborné podmienky na lyžovanie. Toho dôkazom je aj fakt, že stredisko už otvorilo sezónu a predpokladá sa, že bude fungovať až do polovice marca.

Milovníci zimných športov tu majú k dispozícii 2 rýchle vleky a  zjazdovky s miernou, až pokročilou náročnosťou. Preto sú tu, aj podľa samotného strediska, podmienky vhodné skôr pre rodiny s deťmi.

Zjazdové trasy sú nie len dobre upravené ale aj osvetlené, a vhodné na lyžovanie do neskorších hodín. V stredisku pôsobí lyžiarska škola, servis a požičovňa. Takisto tu našla svoj domov štýlová koliba s tradičnými slovenskými jedlami, kde sa dá aj ubytovať.

Skipark Oravice, Orava

Ceny skipasov: v top sezóne (24.12. - 08.01.) - celodenný skipas pre dospelého 25 eur, pre deti 20 eur, 4-hodinový pre dospelého stojí 23 eur a pre deti 17 eur. V hlavnej sezóne (09.01.-19.03.) zaplatíte za celodenný lístok pre dospelého 24 eur a pre deti 19 eur. 4 hodiny budú dospelého stáť 22 eur a dieťa 16 eur.

Miesto: 50 km od mesta Dolný Kubín

Skiareál Oravice leží neďaleko hraníc s Poľskom, v nadmorskej výške 785 m. Najbližšie väčšie mestá sú Dolný Kubín a Liptovský Mikuláš, obe vzdialené takmer 50 km.

Stredisko je jedno z mála v strednej Európe, kde z lyžiarok môžete skočiť rovno do vody. Priamo pod svahom totiž nájdete aquapark s bazénmi s geotermálnou vodou. Samotný lyžiarsky areál je pomerne nový, ledva „dovŕšil“ desať rokov.

Zjazdovky, ktorých je takmer 6 km, ležia na juhozápadných svahoch vrcholu Krúpová. Obdivovať z nich môžete prekrásnu panorámu Západných Tatier – Roháčov. Na zjazdovkách všetkých stupňov náročnosti si na svoje prídu všetci lyžiari – tí, čo len začínajú, tí, čo chcú zdokonaliť techniku, aj tí, čo milujú námahu, dobrodružstvo a adrenalín.

Tieto udržiavané, zasnežované trate vás zlákajú od konca decembra do neskoršej polovice marca.

Hlavnými dopravnými zariadeniami v stredisku sú rýchla 4-sedačková lanovka s vyhrievaním sedadiel, vlek a detský lyžiarsky pás. Ten je súčasťou ohradeného detského parku spolu s lyžiarskou školou. V areáli sú aj dve reštaurácie, après ski bar, Energy Bar priamo na svahu, požičovňa, servis a možnosť na tréning slalomu.

Ski Zábava - Hruštín, Orava

Ceny skipasov: v top sezóne (26.12. - 08.01.) - celodenný skipas pre dospelého 18 eur, pre deti 12 eur, 4-hodinový pre dospelého stojí 15 eur a pre deti 10 eur. V ostatných dňoch zaplatíte za celodenný lístok pre dospelého 16 eur a pre deti 10 eur. 4 hodiny budú dospelého stáť 13 eur a dieťa 8 eur.

Miesto: obec Hruštín

Opäť tu máme pomerne nové stredisko, tentoraz kúsok od obce Hruštín na severe Oravskej Magury. Leží medzi Oravským Podzámkom a Námestovom v nadmorskej výške od 900 m n. m. do 1150 m.

Výborná poloha v spolupráci s umelým zasnežovaním znamená, že tu nájdete vynikajúce podmienky na zimnú a jarnú lyžovačku. Už sa lyžuje (pozor, zatiaľ len cez víkendy, treba sledovať web) a predpokladá sa, že sa bude až do apríla.

Nájdete tu 5 zjazdoviek, v prevažnej väčšine pre skúsenejších lyžiarov, 2 z nich sú dokonca Freeride. Jedna je podľa samotného strediska označovaná ako „vyhliadková“ a je vhodná aj pre začiatočníkov.

O dopravu sa starajú vleky vhodné aj pre deti. Neodmysliteľnou súčasťou strediska je servis, požičovňa, detská škôlka a služby inštruktora. V areáli nájdete ubytovanie vyššieho štandardu, navyše si tu po lyžovačke môžete dopriať relax vo wellnese. Stravovať sa môžete v štýlovej kolibe. Stredisko počas sezóny organizuje zaujímavé podujatia – najmä sú to lyžiarske súťaže pre malých aj veľkých.

Ski Vitanová, Orava

Ceny skipasov: celá sezóna - celodenný skipas pre dospelého 20 eur, pre deti 14 eur, 4-hodinový pre dospelého stojí 14 eur a pre deti 10 eur.

Miesto: obec Vitanová

Ďalšie stredisko ležiace neďaleko, len 10 km, od poľských hraníc. Keďže je navyše aj veľmi blízko mesta Zakopané, areál v pohorí Skorušinské vrchy vyhľadávajú hlavne lyžiari z Poľska. Stredisko je súčasťou obce Vitanová a leží len pár kilometrov od už spomínaného termálneho kúpaliska v Oraviciach.

Základom strediska je 4-sedačka obsluhujúca modré a červené zjazdovky v nádhernom prostredí Oravy s výhľadmi na okolité vrcholy. Všetky zjazdovky sú pravidelne upravované a podľa potreby zasnežované. Preto sa otvorenie strediska chystá už na druhy sviatok vianočný. Sezóna by mala trvať do konca marca.

Príjemným spestrením je miestna reštaurácia s posedením na terase s výhľadom. Aj ubytovanie nájdete priamo v stredisku. Navyše, pri dolnej stanici lanovky poskytujú klasické služby pre lyžiarov – školu, požičovňu a servis.

Stredisko si pripravilo aj novinky. Jednou z nich je úprava nástupišťa lanovky a nový pohyblivý pás v lyžiarskej škole. Terénnych úprav sa dočkali niektoré trate, boli rozšírené a tak sprístupnené aj pre menej zdatných lyžiarov.

Športcentrum Lučivná, Orava

Ceny skipasov: v top sezóne (26.12. - 06.01.) - celodenný skipas pre dospelého 17 eur, pre deti 12 eur, 4-hodinový pre dospelého stojí 12 eur a pre deti 9 eur. V hlavnej sezóne (07.01.-12.03.) zaplatíte za celodenný lístok pre dospelého 15 eur a pre deti 10 eur. 4 hodiny budú dospelého stáť 10 eur a dieťa 6 eur.

Miesto: v obci Párnica, neďaleko mesta Dolný Kubín

Oravské stredisko Športcentrum Malá Lučivná leží v pokojnej Zázrivskej doline v pohorí Malá Fatra. Nájdete ho v obci Párnica, neďaleko mesta Dolný Kubín.

Pre lyžiarov je síce k dispozícii „len“ 5 zjazdoviek, no sú to zjazdovky každej náročnosti. Medzi nimi vyniká, a vyše polovicu dĺžky všetkých tratí tvorí, čierna zjazdovka, jedna z najstrmších na Slovensku. Má dĺžku 1400 metrov pri prevýšení 504 metrov a spĺňa kritériá Medzinárodnej lyžiarskej federácie pre obrovský slalom.

Niet divu, že areál je vyhľadávaný návštevníkmi zo širokého okolia. A to od konca decembra do konca februára. Sezóna tu nie je taká dlhá napriek tomu, že 2 tretiny tratí zasnežujú.

Na zjazdovky vás dostanú vleky, aj lanovka. S tým, že pre začiatočníkov je tu areál s vlekom LV 500, kde sa nachádza aj lyžiarska škôlka a škola. V stredisku nájdete aj požičovňu, Aprés ski bar a zo zaujímavých atrakcií snowtubing a snowpark.

Zuberec - Janovky, Orava

Ceny skipasov: celá sezóna - celodenný skipas pre dospelého 19 eur, pre deti 14 eur, 4-hodinový pre dospelého stojí 15 eur a pre deti 11 eur.

Miesto: 35 km od mesta Dolný Kubín

Lyžiarske stredisko Zuberec – Janovky sa nachádza v obci Zuberec a čiastočne zasahuje do regiónov Vysoké Tatry a Orava/Západné Tatry. Najbližšími väčšími mestami sú Liptovský Mikuláš a Dolný Kubín.

Najlepšie snehové podmienky sú tu od decembra do marca. Zjazdovky na Janovkách sú vhodné najmä pre rodiny s deťmi a začiatočníkov, ľahké trate tvoria až 3 štvrtiny strediska.

Nachádzajú sa tu 4 vleky, aj deti majú ten svoj. A tiež lyžiarsku škôlku. Taktiež sú tu aj stredne ťažké zjazdovky, ktoré sú upravované a v prípade potreby zasnežované.

Isto poteší aj osvetlenie a večerné lyžovanie. Užijú si tu aj milovníci behu na lyžiach, v rámci strediska je 8 km udržiavaných tratí vrátane biatlonového areálu so strelnicou. Samozrejmosťou je parkovanie, lyžiarska škola, servis, požičovňa, bufet a neďaleké ubytovanie.

Zázrivá - Kozinec, Orava

Ceny skipasov: celá sezóna - celodenný skipas pre dospelého 12 eur, pre deti 7 eur.

Miesto: 24 km od mesta Dolný Kubín

Na Orave sa lyžuje takmer všade, aj na severnom svahu Kozinca. Práve tam, v osade Havrania, pri obci Zázrivá vyrástlo Ski Centrum Kozinec. Stredisko je od Dolného Kubína vzdialené 24 a od Žiliny 38 kilometrov.

Lyžuje sa tu výhradne na prírodnom snehu, ak nerátame zasnežovaný dojazd. Začiatok sezóny sa očakáva okolo Vianoc. V prevádzke by malo byť do konca marca.

Kozinec sa môže popýšiť jednou z najstrmších zjazdoviek na Slovenku. Inak sa tu lyžuje na tratiach každého stupňa náročnosti, gro tvoria červené zjazdovky. Na svah sa dostanete 2 vlekmi, tretí stavajú. V stredisku je k dispozícii úschovňa, bufet a parkovisko.

Snowparadise Veľká Rača Oščadnica, Kysuce

Ceny skipasov: v top sezóne (25.12. – 19.03) - celodenný skipas pre dospelého 26 eur, pre juniorov 22 eur, 4-hodinový pre dospelého stojí 24 eur a pre juniorov 20 eur. V ostatných dňoch zaplatíte za celodenný lístok pre dospelého 22 eur a pre juniorov 18 eur. 4 hodiny budú dospelého stáť 20 eur a juniora 16 eur.

Miesto: Oščadnica

Jedno z najväčších stredísk nielen regiónu, ale aj celého Slovenska leží v pohorí Kysucké Beskydy. Vzhľadom na blízkosť hraníc s Českom a Poľskom ho môžeme označiť ako stredisko medzinárodné. Prístup do strediska je bezproblémový, navyše, pred touto sezónou bola vybudovaná nová prístupová cesta, ktorá uľahčí príjazd aj pre autobusy.

Vo veľkom stredisku sa lyžuje až v troch prepojených dolinách - Dedovka, Marguška a Lalíky. Nechýbajú tu zjazdovky všetkých náročností, a tak stredisko poslúži začiatočníkom, ale aj najnáročnejším lyžiarom.

Trate sú v dĺžke až 14 kilometrov, celkovo je 7 modrých, 7 červených a 1 čierna zjazdovka. Samozrejmosťou je ich pravidelné upravovanie a v prípade nutnosti zasnežovanie.

Na svahy vás vyvezú dve 4-sedačkové lanovky a jedna 6- sedačková lanovka kombinovaná so 8-miestnymi kabínkami a niekoľkými vlekmi.

V ponuke nechýba večerné lyžovanie a rovno na najdlhšej „večernej“ zjazdovke na Slovensku. Aj počas neho si môžete vychutnať občerstvenie v novom aprés ski bare na Dedovke.

Netreba zabúdať na pestrú ponuku služieb – sú tu školy a  škôlka, úschovňa, servis, požičovňa a predajňa športových potrieb. Pripravených je množstvo atrakcií - jazda na bobovej dráhe, jazda ratrakom.

Pre bežkárov je tu 12,5 km upravovaných tratí rôznej náročnosti, pre skialpinistov zase 3 výstupové trasy. Novinkou sú Freeride zóny pod lanovkou v Dedovke a na Lalikoch. Medzi zaujímavé technické novinky je rozšírenie zasnežovania a nové značenie, ktoré zlepší orientáciu. Takisto si už budete môcť kúpiť skipasy cez E-shop.

Počas celej zimnej sezóny je v pláne množstvo zábavných akcií - Vianočný Goralský Gastrodeň, Silvester, lyžovačku v maskách, súťaž vo varení kapustnice.

Aj toto stredisko je už v prevádzke.

Ski Park Kubínska Hoľa, Orava

Ceny skipasov: v čase vianočných sviatkov (25.12. – 12.03.) - celodenný skipas pre dospelého 26 eur, pre deti 16,50 eur, 4-hodinový pre dospelého stojí 21 eur a pre deti 11 eur. V ostatných dňoch zaplatíte za celodenný lístok pre dospelého 20 eur a pre deti 12,50 eur. 4 hodiny budú dospelého stáť 16,50 eur a dieťa 11 eur.

Miesto: kúsok od Dolného Kubína

Ski Park Kubínska hoľa je prímestským strediskom mesta Dolný Kubín. Areál v pohorí Oravská Magura je jedným z najnavštevovanejších stredísk na Slovensku. Leží vo vyšších nadmorských výškach (720 až 1396) a z vrchu jeho tratí je vskutku jedinečný výhľad na všetko, na čo si spomeniete – Oravu, Tatry, Chočské vrchy, Malú a Veľkú Fatru. 

Kubínska hoľa ponúka zábavu a skvelé podmienky pre všetkých na denne upravovaných, širokých zjazdovkách rôznych náročností v celkovej dĺžke 14 km. Super G, pretekárska, turistická, snowboardová, cvičná, detská.

Je jedno, či ste začiatočníci alebo nároční lyžiari, vyberiete si. Navyše, prevýšenie zjazdoviek, ktoré sú homologizované certifikátom FIS, dosahuje až 676 metrov. Svahy obsluhujú dve 4-sedačky a niekoľko vlekov, je ich dostatok, preto sa nemusíte obávať dlhého čakania.

Súčasťou strediska je snowpark, ktorý je bezpečne oddelený od ostatných tratí a má samostatný vlek. Nechýba lyžiarska a snowboardová škola, požičovňa a servis, reštauračné zariadenia, niekoľko reštaurácií, parkovisko, ani možnosti ubytovania.

Stredisko je otvorené každý deň od 17. decembra.

Oščadnica - Športcentrum, Kysuce

Ceny skipasov: v čase vianočných sviatkov (22.12. - 08.01.) - celodenný skipas pre dospelého 15 eur, pre deti 13 eur, 4-hodinový pre dospelého stojí 12 eur a pre deti 10 eur. V ostatných dňoch zaplatíte za celodenný lístok pre dospelého 14 eur a pre deti 12 eur. 4 hodiny budú dospelého stáť 11 eur a dieťa 9 eur.

Miesto: Oščadnica

Stredisko nájdete v rovnomennej obci, ležiacej v okrese Čadca, v pohorí Kysucké Beskydy. Areál je obsluhovaný 2 kratšími vlekmi, ktoré vás vyvezú na zjazdovky vhodné pre začínajúcich a mierne pokročilých lyžiarov.

Zjazdovky sú s trávnatým povrchom, zasnežované a upravované. Takisto je tu osvetlenie pre večerné lyžovanie. Vyblázniť sa môžete aj v snowparku s prekážkami a na snowtubingu.

K zaujímavým atrakciám isto patrí možnosť zorganizovať lyžiarske preteky s kompletným zabezpečením. Takisto sa tu dá sánkovať a dostupný je aj bežecký okruh.

Ani tu nechýba výučba lyžovania, požičovňa lyží a reštaurácia priamo pri zjazdovke. V Športcentre by sa malo začať lyžovať každú chvíľu a sezóna bude v prípade priaznivých podmienok trvať až do polovice marca.

Snow sun Vadičov, Kysuce

Ceny skipasov: celá sezóna - celodenný skipas pre dospelého 14 eur, pre deti 11 eur, 4-hodinový pre dospelého stojí 11 eur a pre deti 8 eur.

Miesto: 13 kilometrov od Kysuckého Nového Mesta.

Obec Horný Vadičov je domovom strediska Snow Sun. Obec leží len 13 kilometrov od Kysuckého Nového Mesta. Síce sú tu len dve zjazdovky, ale veľa atrakcií a podujatí, ktoré vám ich nižší počet vynahradia.

K dispozícii budete mať dva vleky obsluhujúce modré, teda ľahké trate. Jeden z vlekov je v prevádzke aj na večerné lyžovanie. Pre deti je pripravený detský park s posuvným pásom, kolotočom a tubingovou dráhou. Veľkou výhodou je, že výukový areál je ohradený a nehrozia kolízie s lyžiarmi na zjazdovke.

Pre milovníkov adrenalínu je voľne prístupný snowpark s množstvom prekážok. K spomínaným netradičným atrakciám patrí snowtubing a snowzorbing, obe sú za veľmi priaznivé ceny.

Okrem spomenutých aktivít sa aj tento rok pripravuje bohatý sprievodný program, budú to rôzne súťaže a sprievodné akcie. Stredisko je v prevádzke od 17.decembra.

Makov Kasárne - Zóna Snow, Kysuce

Ceny skipasov: v top sezóne (25.12. - 07.01.) - celodenný skipas pre dospelého 17 eur, pre deti 11 eur, 4-hodinový pre dospelého stojí 16 eur a pre deti 10 eur. V hlavnej sezóne (08.01.-20.03.) zaplatíte za celodenný lístok pre dospelého 15 eur a pre deti 9 eur. 4 hodiny budú dospelého stáť 14 eur a dieťa 8 eur.

Miesto: pri Bytči

Máme tu ďalšie pohraničné stredisko, tentoraz ale v blízkosti Česka. Nachádza sa v pohorí Javorníky, v CHKO Kysuce a najbližším väčším mestom je Bytča.

Veľkou výhodou strediska je jeho poloha a nadmorská výška. Tým, že už nástupná stanica vleku je v 905 metroch nad morom, tu býva dostatok prírodného snehu.

Sezóna odštartovala 17.decembra a bude trvať až do konca marca.

Lyžuje sa predovšetkým na červených zjazdovkách, vhodných pre pokročilejších lyžiarov. Je tu ale aj kratšia zjazdovka pre začiatočníkov.

Na svah vás vyvezú tri vleky. Detský park má samostatný lanový vlek. V stredisku nájdete aj snowpark, parkovisko a možnosti na stravovanie a to aj priamo na svahu.

Ski Makov, Kysuce

Ceny skipasov: v top sezóne (25.12. - 08.01.) - celodenný skipas pre dospelého 15 eur, pre deti 9 eur, 4-hodinový pre dospelého stojí 12 eur a pre deti 8 eur. V ostatných dňoch zaplatíte za celodenný lístok pre dospelého 14 eur a pre deti 9 eur. 4 hodiny budú dospelého stáť 12 eur a dieťa 8 eur.

Miesto: Makov

Lyžiarske stredisko Ski Makov sa nachádza v rovnomennej obci, blízko hraníc s Českom. Horná stanica vleku je priamo na hrebeni Javorníkov, odkiaľ je pekný výhľad na stredisko a Beskydy.

Stredisko je vďaka širokým, bezpečným svahom obľúbené predovšetkým medzi rodinami s deťmi. Zjazdovky sú stredne ťažké a ľahké, pravidelne upravované a zasnežované. 1200 m dlhá, osvetlená zjazdovka je vhodná na večerné lyžovanie.

Poslúžia vám 4 vleky pre stredne pokročilých, začiatočníkov a lanový vlek v detskom parku. Deti si môžu vylepšiť techniku vo fun parku so slalomovou dráhou a terénnymi nerovnosťami. Alebo v areáli pre začiatočníkov s tunelmi a kužeľmi.

Pre začiatočníkov slúži lyžiarska a snowboardová škola a škôlka. K zaujímavým atrakciám areálu patrí snowpark a snowtubing. K dispozícii je tiež požičovňa a servis, bezplatné parkovisko a bufet s možnosťou posedenia na prekrytej terase priamo pri vleku. Novinku z tejto kategórie je presklený après-ski bar.

Poteší aj bežecká trať prechádzajúca po hrebeni Javorníkov a cez vrch Čerenka

V Makove sa začalo lyžovať 17. decembra.

Veľké Ostré, Kysuce

Ceny skipasov: celá sezóna - celodenný skipas pre všetkých 10 eur.

Miesto: 5 km od Kysuckého Nového Mesta

Malé, lokálne stredisko Veľké Ostré leží len 5 kilometrov od Kysuckého Nového Mesta a 16 kilometrov od Žiliny.

Veľkou výhodou je bezproblémová dostupnosť aj v zime po pravidelne upravovanej ceste. V areáli ležiacom v pohorí Kysucká Vrchovina, sú ľahké a stredne ťažké zjazdovky, ktoré sú zasnežované. O prepravu sa starajú 2 vleky pre dospelých, aj pre deti.

Hneď pri vlekoch je servis, požičovňa, lyžiarska škola, úschovňa, reštaurácia a možnosť parkovania. V okolí nájdete aj ubytovanie.

V prípade vhodných podmienok sa lyžovať začne v januári.