Aktuality
Letíte z Viedne? Na letisko Schwechat sa dostanete aj za pár eur

Letíte z Viedne? Na letisko Schwechat sa dostanete aj za pár eur

30.1.2017

Ak sa chystáte letieť v rámci Európy alebo do Thajska, Tuniska, Maroka či Spojených arabských emirátov, môže sa stať, že poletíte zo Schwechatu. Pozrite si, ako sa tam dostanete čo najlacnejšie.

Letisko Schwechat je najväčším letiskom v strednej Európe. Viac ako 70 spoločností tu vytvorilo obrovskú sieť spájajúcu prakticky celý svet.

Na letisku nenájdeme najväčšie nízkonákladovky ako Ryanair a Wizzair, za to tu ale funguje EasyJet, ktorý lieta do 9 európskych miest. Takisto je tu aj nemecká spoločnosť Eurowings. Venuje sa primárne Európe, ale má aj krajiny ako Maroko, Thajsko, Tunisko a Spojené Arabské Emiráty.

Okrem nízkonákladových spoločností lieta z Viedne aj množstvo tých "štandardných".

Normálne vysoké ceny znižujú v rôznych akciách prebiehajúcich počas celého roka. Ak sa vám pošťastí, môžete letieť naozaj lacno so službami, ktoré nízkonákladovky ponúkajú za príplatok.

Z takýchto spoločností má vo Viedni svoje základňu Austrian Airlines, ktorá dominuje s vyše 100 destináciami - od európskych hlavných miest po Bangkok, Peking, Káhiru, Chicago, Dnepropetrovsk, Funchal, Hong Kong, Larnaku, Marakéš, Miami, New York, Teherán, Tel Aviv, Toronto, Havanu, Los Angeles, Malé, Maurícius, Santorini a mnohé iné.

Zaujímavé miesta nám isto prinesie aj spojenie FlyNiki s Etihadom.

Od 1 do 7,50 eur

Schwechat je jediným letiskom v blízkom okolí, s ktorým máme priame spojenie z viacerých slovenských miest. Ak teda neberieme do úvahy cestu autom, najlacnejší a najjednoduchší spôsob ako sa dostať (z Bratislavy) na toto letisko je využiť služby jednej z mnohých autobusových spoločností.

Fungujú od štvrtej ráno do neskorých večerných hodín a premávajú obomi smermi každú polhodinu. V Bratislave stávajú na niekoľkých miestach, dokona niektoré spájajú priamo bratislavské a viedenské letisko.

Vďaka veľkej konkurencii začínajú ceny jednosmerných lístkov už od 1 eura (do 7,50 eur). Ak ale chcete cestovať takto lacno, musíte sa poponáhľať, pretože za euro je vždy len prvých pár lístkov na každom spoji.

V prípade, že cestujete z východného Slovenska využiť môžete autobus, ktorý premáva zo Sniny a stojí na 20 miestach na Slovensku. Pripravte sa ale na dlhé cestovanie, zo Sniny je to napríklad 11 hodín. Obojsmerný lístok stojí 50 eur.

 

zdroj: cestovanie.aktuality.sk