Aktuality
Pod Lomnickým štítom vyrastie eskimácke mesto

Pod Lomnickým štítom vyrastie eskimácke mesto

10.2.2017

Ak ešte nemáte program na tento víkend, máme pre vás jeden tip.

Expedícia sever a Cesta za Inuitom či 45 severských psov čaká na návštevníkov počas najbližšieho víkendu (11. - 12. februára) v Tatranskej Lomnici vo Vysokých Tatrách.

Eskimácke výpravy multižánrového podujatia Snežné psy budú plné snehu a zábavy na čerstvom vzduchu. Informovala o tom zastupujúca výkonná riaditeľka Oblastnej orgaanizácie cestovného ruchu Región Vysoké Tatry Lucia Blašková.

"Pod Lomnickým štítom vznikne eskimácke mestečko, kde si deti budú môcť vyskúšať vozenie na psom záprahu sibírskych a aljašských huskyov, užijú si celodenný animačný program," priblížila Blašková.

Návštevníci podujatia sa môžu tešiť na školu tanca s Outbreak, tancujúce psa, súťaže s moderátorom a vtipnú zábavu s Majstrom N. Interaktívne  spievanie a hranie predvedie skupina Funny Fellows, ktorá deti prevedie príbehmi o Poštárovi Vincovi a epizódami z predstavenia Ako Tóno hľadal tóny.

"Na jednotlivých stanovištiach v Expedícii sever sa deti vyberú preskúmať králičí labyrint, ocitnú sa na rybačke ľadového medveďa, precvičia si polárny zrak orla, vytvoria záprah huskyov a budú hľadať cestu do líščieho brlohu," uviedla Blašková. Druhá polárna výprava pod názvom Cesta za Inuitom priblíži pozorovanie tučniakov, deti skontrolujú a upevnia Inuitovi náklad a naučia sa viazať uzly, loviť ryby, chodiť po stopách obyvateľov polárnej oblasti, zapínať plyšových psíkov do postroja záprahu a ich snaženie vyvrcholí dobytím severného pólu.

Snežné psy budú aj tento rok na medzistanici Štart v lyžiarskom stredisku v Tatranskej Lomnici sa svahu Čučoriedky v sobotu a v nedeľu v čase od 10.00 do 15.00 h. Vstup na podujatie je voľný. Každé dieťa, ktoré si donesia plyšového psíka dostane darček.

Návštevníci lyžiarskeho strediska v Tatranskej Lomnici si môžu užiť aj lyžovačku na 12 kilometroch zjazdových tratí. "Zima vo Vysokých Tatrách je v plnom prúde. Na lyžiarskych svahoch je aktuálne 100 cm snehu a podmienky na lyžovanie sú veľmi dobré," zhodnotila Blašková. Pod Lomnickým štítom sa nachádza aj rodinka obrovských snehuliakov, ktorí si už po tretí raz našli svoj domov na Skalnatom plese.

 

zdroj: cestovanie.aktuality.sk