Aktuality
Ryanair zavádza 2 nové linky z Bratislavy, mohlo ich však byť viac

Ryanair zavádza 2 nové linky z Bratislavy, mohlo ich však byť viac

15.2.2017

Na prelome októbra a novembra pribudnú z Bratislavy dve nové letecké spojenia. Vedenie Ryanairu však tvrdí, že ich mohlo byť aj viac, keby vláda viac investovala do cestovného ruchu.

Nízkonákladová letecká spoločnosť Ryanair predstavila dnes dve nové letecké spojenia medzi gréckym Solúnom a Bratislavou, a medzi talianskou Bolognou a Bratislavou. Obe linky budú lietať dvakrát do týždňa počas zimného letového poriadku, ktorý vstúpi do platnosti koncom októbra a potrvá do konca marca.

Po Aténach a Korfu aj Solún

Solún (Thessaloniki) sa tak stane 3. mestom v Grécku, kam bude Ryanair pravidelne letieť z Bratislavy, keďže v súčasnosti už prevádzkuje linku do hlavného mesta Atény a spiatočne, rovnako dva razy v týždni, a linku na ostrov Korfu, ktorá je v prevádzke počas letnej dovolenkovej sezóny každý piatok.

Bologna je 5. talianskou destináciou z Bratislavy popri celoročných linkách do Milána a Ríma a sezónnych letných linkách do Alghera na Sardínii a Trapani na Sicílii.

Zrušiť SACR bola chyba

Marketingový riaditeľ Ryanairu Kenny Jacobs od nových liniek očakáva prínos 1 milióna cestujúcich ročne. Podľa neho by však mohlo byť nových spojov z Bratislavy aj viac. Napríklad v poľskom Krakove predstavila spoločnosť Ryanair 14 nových liniek.

Znepokojilo ho však, že slovenská vláda zrušila Slovenskú agentúru pre cestovný ruch (SACR).

"Považujeme to za veľkú chybu, pretože Slovensku by pomohlo viac turistov a my sme pripravení sem voziť viac turistov, letisko robí dobrú robotu, no zo strany štátu chýba väčšia podpora turizmu," konštatoval Kenny Jacobs. Už viac do cestovného ruchu podľa neho investuje napríklad susedné Česko.

Nevylúčili spojenie s Chorvátskom

Opýtali sme sa aj na najobľúbenejšiu destináciu Slovákov, Chorvátsko, s ktorým nám letecké spojenie chýba.

"Prvoradé sú pre nás linky do tých destinácií, ktoré sú vyťažené celý rok. V prípade Chorvátska je pravdepodobné, že tieto linky by boli vyťažené okolo 6 mesiacov v roku," reagoval Kenny Jacobs.

Zároveň však uznal, že trh v Chorvátsku so záujmom sledujú a chceli by rásť v Zadare alebo Dubrovníku. "O nejakom prepojení Bratislavy s chorvátskym Zadarom či Dubrovníkom však môžeme rozmýšľať najskôr budúci rok," uzavrel.

Zimný letový poriadok

Ryanair ponúkne v zime 2017/2018 z bratislavského letiska spolu 17 destinácií a 57 letov týždenne, čo je nárast o 6 letov týždenne a 2 destinácie v porovnaní so súčasným zimným letovým poriadkom.

Letenky do dvoch nových destinácií z Bratislavy si budú môcť cestujúci zakúpiť už od konca februára.

 

zdroj: cestovanie.aktuality.sk