Aktuality
Praha si pravdepodobne priláka nových turistov

Praha si pravdepodobne priláka nových turistov

27.9.2016

Každoročne navštívi Prahu milióny turistov. Nevynechajú pri svojej prechádzke ani jednu atrakciu, či významnú stavbu. Obľúbeným selfie miestom sa stal Tancujúci dom. Od dnešného dňa ho možno vidieť nie len zvonku, ale aj zvnútra. A možno v ňom stráviť aj noc!

Štvorhviezdičkový hotel Dancing House Hotel otvoril legendárny futbalista Vladimír Šmicer. Má 21 izieb na dvoch poschodiach. Cena za noc a izbu sa v súčasnosti začína na sume 152,- €, v luxusnom apartmáne od 303,- €. Hotel je aj preto zameraný pre bohatšiu klientelu, turistov, obchodníkov či filmové produkcie.

Tancujúci dom na pražskom Rašínovom nábreží tento rok oslavuje 20 rokov od vzniku. Predstavuje tancujúci pár Ginger a Fred. Ženskú postavu s úzkym driekom tvorí akoby vychýlená sklená veža, ktorá sa vizuálne opiera o mužskú figúru z betónu. V budove sa nachádza galéria, administratívne centrum, reštaurácia a obľúbená vyhliadka na strešnej terase s výhľadom na Hrad a panorámu Prahy. Vizuálne atraktívnu budovu navrhli v štýle dekonštruktivizmu architekti Frank O. Gehry a Vlado Milunič.

Tento odvážny návrh v čase vzniku čelil viacerým posmeškom, vraveli mu "opitý dom". Teraz sa Tancujúci dom považuje za prvú významnú stavbu modernej architektúry vo Východnej Európe po páde Železnej opony.