Aktuality
5 tipov na dovolenku počas Veľkej Noci

5 tipov na dovolenku počas Veľkej Noci

22.3.2017

Plánujete stráviť Veľkú Noc na dovolenke? Prinášame niekoľko tipov, kam by ste mohli ísť k moru. Veľký piatok pripadne v roku 2017 na 14. apríla. Voľno pripadá aj na Veľkonočný pondelok 17. apríla. Ak sa vám žiada voľna viac, za pár dní dovolenky navyše si môžete užiť skvelý dovolenkový týždeň. Hoci Veľkonočné sviatky nie sú typickým dovolenkovým termínom, môže byť veľmi príjemné uniknúť všednosti a vyhriať sa na slnečnej pláži.Ak vás láka táto predstava, máme niekoľko last minute tipov na dovolenku počas Veľkej Noci 2017. Egypt, Turecko, Kanárske ostrovy alebo Malta sú ľahko a rýchlo dostupné. Ponúkajú kvalitné služby pre turistov a aprílové počasie nie je také vrtkavé ako na Slovensku. Prinášame tipy na skvelé a overené hotely, v ktorých si svoju dovolenku užijete plnými dúškami. Vyberte si, ktorý z nich by vám vyhovoval najviac.

Hotel Grand Resort Hurghada 5*, Egypt

Hotel sa odporúča pre rodiny s malými deťmi.

Oblasť: Egypt, Hurghaga

Hodnotenie hotela: 83%

Cena: od 419 €

Doprava: letecky z Viedne (možno z BA)

Dĺžka pobytu: 8 dní

Hurghada je jednou z najobľúbenejších plážových destinácií v Egypte. Nájdete tu moderne rozvinuté letovisko s množstvom možností na zábavu a dovolenkový program. V apríli sú priemerné denné teploty 24°C a teplota mora je 23°C.

Hotel Bahia Principe San Felipe 4*, Kanárske ostrovy

Pre rodiny s väčšími deťmi a pre páry.

Oblasť: Kanárske ostrovy, Tenerife, Puerto de la Cruz

Hodnotenie hotela: 86%

Cena: od 616 €

Doprava: letecky z Viedne

Dĺžka pobytu: 8 dní

Ostrov Tenerife je najzelenším zo všetkých Kanárskych ostrovov. Má bohato rozvinutý turizmus a množstvo atrakcií a zábavných parkov. Priemerné denné teploty sú v apríli 18°C a končí obdobie dažďov. Teplota mora je 20°C.

Hotel Kempinski San Lawrenz Resort 5*, Malta

Pre páry.

Oblasť: Malta, Malta, San Lawrenz

Hodnotenie hotela: 87 €

Cena: od 679 €

Doprava: letecky z Viedne

Dĺžka pobytu: 8 dní

Hlavné plážové letoviská ostrova Malta nájdete v severnej časti ostrova. Je tu výborné a rozvinuté turistické zázemie s množstvom príležitostí pre vodné športy. Táto oblasť tiež ponúka krásnu prírodu s unikátnymi geologickými útvarmi. Tiež sa môžete tešiť na bohatý nočný život. Priemerné denné teploty sú v apríli 16°C. Počas apríla býva priemerne 6 daždivých dní a teplota mora je zatiaľ 17°C.

Hotel Royal Alhambra Palace 5*, Turecko

Pre rodiny s deťmi.

Oblasť: Turecko, Side, Colakli

Hodnotenie hotela: 93%

Cena: od 446 €

Doprava: letecky z Viedne

Dĺžka pobytu: 8 dní

Side v Turecku je menšie ale pôvabné letovisko, kde nájdete široké piesočné pláže. Historické centrum je ideálne na príjemné prechádzky a spoznávanie tureckej kultúry. Pekný výlet možno podniknúť do neďalekého antického divadla Aspendos. V apríli sú priemerné denné teploty v Side okolo 16°C, možno počítať s približne 8 daždivými dňami a teplota mora nepresiahne 18°C.

Hotel Suite Hotel Eden Mar 4*, Madeira

Pre rodiny aj páry.

Oblasť: Portugalsko, Madeira, Funchal

Hodnotenie hotela: 91%

Cena: od 610 €

Doprava: letecky z Viedne

Dĺžka pobytu: 8 dní

Hlavným lákadlom Madeiry je krásna exotická príroda, ideálna na rôzne tipy turistiky. Pre svoju krásu je označovaná ako plávajúca záhrada Atlantiku. Podniknúť možno plavby za pozorovaním veľrýb a delfínov. V letoviskách nájdete možnosti vodných športov. Na rodinný výlet je ideálny zábavný tematický park Santana. V apríli začína turistická sezóna. Teploty začínajú stúpať, pohybujú sa od 14 do 19°C. V apríli sa vyskytuje približne 10 daždivých dní a teplota mora je okolo 18°C.

 

zdroj: cestovanie.sme.sk