Aktuality
Jánošíkové diery sú opäť otvorené

Jánošíkové diery sú opäť otvorené

29.3.2017

Po roztopení ľadopádov, ktoré začiatkom marca poškodili a zahatili turistický chodník v Jánošíkových dierach, je trasa opäť priechodná. Nové lávky tam budú montovať v najbližšom čase.

Turistický chodník Jánošíkovými dierami je pre turistov opäť otvorený. Po úseku, kde ľadopády začiatkom marca padli a poškodili lávky, však treba prechádzať so zvýšenou opatrnosťou. Ide o 10 až 15-metrový úsek v časti Dolné diery.

"Našťastie sa to stalo na miestach, kde bol predtým vymurovaný úzky chodníček, po ktorom sa momentálne dá prejsť," povedal predseda Občianskeho združenia Diery Róbert Hlaváč, ktoré sa o trasu stará.

Škody odstraňuje občianske združenie z vlastných, prevažne dobrovoľníckych príspevkov. "Odstránenie škôd nie je nejako náročné, okrem finančného hľadiska. Poškodené lávky boli odstránené hneď ako sa daný ľadopád roztopil," uvádza Róbert Hlaváč.

"Teraz bude tá náročnejšia časť a to vynesenie a montáž nových dielov a znesenie tých starých poškodených. Materiál je objednaný a zaplatený, veľká vďaka patrí chalanom z Horskej služby, ktorí sú vždy ochotní pomôcť," dodáva Hlaváč.

V súčasnosti turistov oblasti Jánošíkových dier nečakajú žiadne obmedzenia, pozor si treba dať len na uzavretý Veľký Rozsutec a dolinu Obšivánka.

 

Aktuálny pohľad na chodník Jánošíkovými dierami

 

zdroj: cestovanie.aktuality.sk