Aktuality
Veľká Noc na zámku Schloss Hof: Privítajte jar kráľovsky

Veľká Noc na zámku Schloss Hof: Privítajte jar kráľovsky

1.4.2017

Obdobie veľkonočných sviatkov má v dejinách ľudstva už tisícročia neopomenuteľný význam. Kresťanské oslavy Kristovho zmŕtvychvstania či pohanské slávnosti príchodu jari a s nimi spojené tradície sú pre nás každoročnou samozrejmosťou. Aj zámok Schloss Hof už tradične otvára dva týždne pred Veľkou Nocou obľúbené veľkonočné trhy. Tento rok sa z nich návštevníci môžu prvýkrát tešiť nielen dva víkendy pred Veľkou Nocou, ale aj počas Veľkonočného víkendu.

Na zámockom statku otvoria stánky vystavovatelia z regiónu a ponúknu originálne jarné dekorácie, ktorými si môžete ozdobiť vaše príbytky či nazbierať inšpirácie na skrášlenie domácnosti. Dekorácie zo živých kvetov, kraslice vyrábané najrozličnejšími technikami, drobné interiérové doplnky no a samozrejme množstvo tradičných i netradičných pokrmov a nápojov, ktoré stoja za ochutnávku, budú dotvárať pestrú veľkonočnú ponuku vystavovateľov. O spríjemnenie atmosféry na statku sa postará miestna dychová kapela.

Zámok Schloss Hof k obľúbeným výletným cieľom pre rodiny s deťmi a práve na detičky čaká viacero aktivít v Detskom a rodinnom svete. Treba si priniesť len dávku kreativity, popustiť uzdu fantázii a zúčastniť sa workshopov v dielničkách Veľkonočného zajačika. Pri prechádzke na zámockých pasienkoch môžete nahliadnuť do života zvieratiek, pre deti je pripravené jazdenie na poníkoch a verte, že niet krajší pohľad na barokový areál ako ten zo zámockého koča.

Počas veľkonočného víkendu bude spomínaný program ešte obohatený o špeciálne detské prehliadky. K veľkonočným zvykom v Rakúsku neodmysliteľne patrí hľadanie vajíčok, niekoľko z nich bude roztrúsených aj v zámockých záhradách. Kto bude šikovne hľadať, ujde sa mu aj sladká odmena.

Zaujímavosťami budú prekypovať aj zámocké komnaty. K tradičnému zámockému okruhu pribudlo 13 novootvorených miestností, ktoré sú súčasťou jubilejnej výstavy k 300. výročiu narodenia Márie Terézie. Prostredníctvom originálnych exponátov sa dozviete viac o jej spojencoch a nepriateľoch, ak vás zaujíma pozadie vzniku a zavedenia tereziánskych reforiem, ktoré prispeli k vybudovaniu modernej spoločnosti určite nevynechajte výstavu na neďalekom zámku Niederweiden.

Veľkonočné trhy otvárajú programové dianie letnej sezóny a vedzte, že sa máte na čo tešiť!

Termíny: 1. - 2. apríla 2017. 8. - 9. apríla 2017 a 15. - 17. apríla 2017 vždy od 10:00 do 18:00 hod.

Miesto: Schloss Hof 1, 2294 Schlosshöf

Vstupné:

- dospelí 6 €

- deti (6 - 18 rokov) 3 €

- rodinná vstupenka (2 dospelí + max. 3 deti) 15 €

Príplatok za vstup do zámku:

- dospelí 7 €

- deti 5 €

- rodinná vstupenka so vstupom do zámku 34 €

- detská prehliadka 3 € / 1 sprevádzajúca osoba zdarma