Aktuality
Košice budú mať lepšie spojenie s Nemeckom, Wizz Air oznámil novú linku

Košice budú mať lepšie spojenie s Nemeckom, Wizz Air oznámil novú linku

3.4.2017

Od 25. júna spúšťa nízkonákladová letecká spoločnosť Wizz Air nové letecké spojenie z Košíc - do nemeckého Kolína. Lístky sú v predaji od dnes.

Len pred týždňom oznámil WizzAir novú linku z Košíc - Tel Aviv, od 25. júna pridávajú ďalšiu linku. Vďaka nej budú môcť Slováci objavovať fascinujúcu históriu Kolína, ikonický Dóm a nádhernú architektúru mesta.

Nová linka Košice - Kolín bude premávať s frekvenciou dvakrát do týždňa - vo štvrtky a nedele počas letnej sezóny a v pondelky a piatky počas zimnej sezóny. Cena jednosmerného lístka sa pohybuje od 20 eur.

"Otvorenie linky do Kolína je skutočným miľníkom nielen pre letisko, ale i mesto a celý východoslovenský región. Ide o vitálne spojenie tak pre turistov ako aj obchodných cestujúcich na obidvoch stranách," povedal Michael Tmej, riaditeľ Letiska Košice.

Košice a ich okolie majú s Nemeckom väzby hneď vo viacerých oblastiach. Pôsobí tu viac ako 60 nemeckých spoločností a každoročne sem zavíta viac ako 150 000 turistov z Nemecka.

"Verím, že vďaka novej linke bude toto číslo naďalej rásť a krásy nášho regiónu príde obdivovať viac nemeckých turistov," Onderj Bernát, predseda predstavenstva Krajskej organizácie cestovného ruchu Košický kraj.

Wizz Air začal svoje pôsobenie na Slovensku letmi z Košíc v roku 2013. V roku 2015 sa Košice stali 20. základňou WIZZ s jedným novým Airbusom A320 a 42 pracovnými pozíciami pre posádky. Wizz Airnásledne rozšíril svoju prevádzku aj z letísk Poprad a Bratislava v roku 2014 a 2016 rozširujúc tak sieť leteckých spojení zo Slovenska.

Počas roka 2016 zaznamenal Wizz Air 25% medziročný nárast s prepravením viac ako 300 000 cestujúcich z a do slovenských letísk Bratislava, Košice a Poprad. V roku 2017 ponúka WIZZ v predaji viac ako 529 000 sedadiel na cenovo výhodné linky z a na Slovensko. Wizz Air v súčasnosti ponúka 12 liniek za nízke ceny do 11 destinácií v 9 krajinách z troch slovenských letísk.

 

zdroj: cestovanie.aktuality.sk