Aktuality
Kam k moru v apríli

Kam k moru v apríli

4.4.2017

Na dovolenku pri mori sú počas apríla ideálne mnohé destinácie. Pozrite si naše najlepšie tipy, kde nájdete slnečné pláže a príjemné teplé more. Jar je v apríli už v plnom rozkvete, ale často nás nepotešia typické aprílové prehánky a výkyvy počasia. Ak si práve plánujete dovolenku pri mori a chcete si užiť báječné slnečné počasie, mali by ste sa zamerať na tieto destinácie.

Cancun, Mexiko

Populárna karibská oblasť Cancún začína naberať svoje príjemné teploty. V apríli sa priemerná teplota pohybuje okolo 26°C a množstvo zrážok patrí k ročným minimám. Za celý mesiac sú približne 4 daždivé dni. Slniečko svieti 10 hodín denne a more má báječných 27°C. Okrem mora a pláží si tu určite užijete rušný a zábavný nočný život a vzrušujúce pamiatky mayskej civilizácie.

Punta Cana, Dominikánska Republika

Ďalšou výbornou destináciou na dovolenku pri mori v apríli je Dominikánska republika. V Punta Cana nájdete luxusné hotelové rezorty pre vynikajúcu all inclusive dovolenku a nádherné slnečné počasie s teplotami okolo 27°C. Množstvo zrážok síce nepatrí k ročnému minimu, ale v apríli nebýva viac ako 5 daždivých dní. Punta Cana je známou destináciou s dlhými piesočnými plážami. Potešenie z mora si užijú aj milovníci šnorchlovania a potápania. V letoviskách je silné zázemie populárne aj menej tradičné vodné športy.

Ostrov Boracay, Filipíny

Ostrov Boracay je na Filipínach najpopulárnejšou plážovou destináciou. Dovolenkári prichádzajú za krásnymi bielymi plážami s nádherne priezračnou vodou. Ideálne podmienky sú nielen pre vodné športy. Turistickou atrakciou ostrova Boracay je aj vrch Luho s nadmorkou výškou 100 metrov nad morom a nádherným výhľadom. Apríl s priemerom slnečného svitu 9 hodín je najslnečnejším mesiacom roka. Hoci patrí medzi najstudenšie mesiace, premerné denné teploty sú na príjemných 25°C a kolíšu zvyčajne medzi 23 - 27°C. Plnými dúškami si užijete more, ktoré má v apríli 28°C. Apríl patrí medzi suché mesiace s minimálnymi zrážkami.

Alappuzha, India

Mesto Alappuzha v Indii je známe ako Benátky východu. Je populárnou plážovou destináciou s krásnym a dlhým mólom. K miestnym atrakciám patrí Vijaya Beach Park a množstvo príležitostí na výletné plavby ramenami a kanálmi, ktoré sú súčasťou Indickej vodnej cesty. Alappuzha je hodnotené ako najčistejšie mesto Indie. Plážová promenáda je plná rôznych atrakcií a príležitostí na zábavu. V apríli sú v Alappuzhe priemerné denné teploty 33°C a v tomto mesiaci je more najteplejšie, dosahuje príjemných 30°C.

Ostrov Phuket, Thajsko

Na ostrove Phuket nájdete množstvo prvotriednych hotelových rezortov, dokonalé piesočné pláže a typickú thajskú kultúru. Počasie je stabilné a príjemné počas celého roka. V apríli sú priemerné denné teploty 29°C a obdobie dažďov je tesne pred svojím príchodom. Slniečko svieti približne 9 hodín denne a more má teplotu báječných 30°C. Na ostrove je niekoľko prvotriednych pláží. Oplatí sa navštíviť napríklad Patong Beach, Kata Beach, Karon Beach alebo Bang Tao Beach.

 

zdroj: cestovanie.sme.sk