Aktuality
Ryanair predstavil novinku !!! Ponúka letenky do USA i na Kubu

Ryanair predstavil novinku !!! Ponúka letenky do USA i na Kubu

24.5.2017

V spolupráci so španielskym partnerom ponúkne Ryanair lety do zaujímavých destinácií.

Írske nízkonákladové aerolínie spájajú sily so španielskými aerolinkami Air Europa a ponúknu lety do destinácií za Atlantickým oceánom, uvádza oficiálny web Ryanairu. Od dnes si budú môcť milióny zákazníkov Ryanairu na stránkach spoločnosti bookovať letenky z Madridu do 15 krajín Severnej, Strednej a Južnej Ameriky.

Ryanair tak umožní zákazníkom kúpiť si kombinované letenky do zámoria z Madridu. Cestujúcich dopraví do španielskej metropoly práve írska nízkonákladovka, tam prestúpia na lietadlo spoločnosti Air Europa, ktoré bude smerovať do jednej z celkovo 20 destinácií.

20 destinácií

Konkrétne ide o tieto: Boston, Miami, New York, Buenos Aires, Santa Cruz, Sao Paulo, Salvador, Bogota, Havana, Punta Cana, Santo Domingo, Guayaquil, San Pedro Sula, Cancún, Asunción, Lima, San Juan, Montevideo a Caracas. Obe spoločnosti avizujú aj spoje do ázijského Tel Avivu.

"Sme potešení, že môžeme oznámiť zaujímavé partnerstvo so spoločnosťou Air Europa, ktoré našim zákazníkom umožňuje prezerať si a bookovať letenky z Madridu do zaujímavých miest v Argentíne, Brazílii, Kube a v USA na stránke Ryanair.com," uviedol dnes šéf spoločnosti Michael O'Leary.

Do Madridu z Bratislavy

Dodal, že Ryanair prevádzkuje lety do Madridu z 50 destinácií. "Naši zákazníci si teraz môžu booknuť letenky, ktoré ponúka Air Europa do destinácií, ktoré zahŕňajú Buenos Aires, Havana a New York," dodal.

Ryanair obsluhuje lety do Madridu aj z bratislavského letiska. Ponúka dva lety týždenne (v pondelok a piatok).

Čaká ich tvrdý boj

Írske aerolinky sa v posledných rokoch zmenili na spoločnosť, ktorá udáva trendy v leteckej doprave. Okrem lacných leteniek, ktoré ponúka, testuje aj letenky s prestupom, či ponúka kompletné zájazdy.

Teraz sa púšťa do tvrdého leteckého boja s osvedčenými leteckými spoločnosťami, ktoré prepravujú pasažierov medzi Amerikou a Európou už roky. Cez Atlantik však už lieta aj niekoľko nízkonákladoviek.

Napríklad islandská Wow Air, ktorá spája Európu s Amerikou s prestupom na Islande či nórsky Norwegian Air Shuttle. Ryanair však už dokázal, že svojimi službami dokáže osloviť zákazníkov. V roku 2016 prepravil 117 miliónov pasažierov, najviac v Európe.

 

zdroj: finweb.hnonline.sk