Aktuality
Na lyžovačku lietadlom.

Na lyžovačku lietadlom.

8.11.2016

Do Tatier sa bude aj počas tejto zimy lietať. Maďarský WizzAir bude premávať medzi Londýnom a Popradom trikrát do týždňa aj počas zimy a lotyšský národný letecký dopravca airBaltic spojí v zime Tatry s Pobaltím raz v týždni.

Nielen sneh na kopcoch predznamenáva príchod zimy, ale aj aktívna príprava všetkých subjektov v cestovnom ruchu na zimu. Liptáci príjemne šokovaní úspešnosťou linky medzi Tel Avivom a Popradom toto leto opäť vkladajú nádeje aj do spojenia Tatier s Veľkou Britániou a Pobaltím. Obe linky totiž už v minulosti úspešne dovážali za lyžovačkou do naších hôr Britov a Lotyšov.

"Našimi ťažiskovými trhmi stále zostávajú domáci Slováco a susedia v Poľsku a Česku. Musíme však pracovať aj na iných trhoch, ktoré majú perspektívu. Briti a Lotyši to majú autami veľmi ďaleko a preto za zimnou dovolenkou často lietajú. Keď im dokážeme ponúknuť dobrú alternatívu proti alpským strediskám, tak máme veľkú šancu uspieť. Ceny doplnkových služieb u nás sú nižšie ako v Alpách a dopravné vzdialenosti z letiska do hotelov a lyžiarskych stredísk sú neporovnateľne nižšie," povedal predseda predstavenstva Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Ján Blcháč.

Nízkonákladový letecký dopravca z Maďarska WizzAir podľa letového plánu pokračuje v celoročnej prevádzke aj počas zimy a to s tromi letmi týždenne v stredu, piatok a v nedeľu. Lietadlo airBaltic poletí počas zimy každú sobotu v termíne 17.12 2016 až 11. 3. 2017. Pri tejto linke sa dá očakávať aj napojenie s prestupom na ďalšie pobaltské krajiny, Moskvu aj severské krajiny, keďže lotyšská Riga má dobré letecké napojenia.

"Podiel dovolenkárov prichádzajúcich na Liptov lietadlami zatiaľ nie je veľký, ale potenciál rastu tu určite je. Veď taká linka Tel Aviv - Poprad toto leto bola pre mnohých pochybovačov skôr experimentom a výsledok viac ako len prekvapil. Niektorí naši ubytovatelia potvrdili až 500 percentný nárast dovolenkárov z Izraela a vo vybraných hoteloch, najmä v Jasnej, počas celého leta prevláda práve táto klientela. Zima je samozrejme iná, ale na britských ostrovoch a tiež v Pobaltí realizujeme aj podporné kampane, tak veríme že dovolenkári z týchto krajín budú na našich svahoch stále početnejší. Ich bonusom oproti bežnej klientele je totiž nielen to, že si doprajú okrem základných služieb aj tie doplnkové, ale aj to, že aktívne využívajú služby požičovní výstroja aj lyžiarske školy," doplnila riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Darina Bartková. Tržby z klienta, ktorý na Liptov prišiel letecky, sú vyššie ako pri klientoch dopravujúcich sa bežnou dopravou. Do Popradu prišlo toto leto 10 lietadiel z Tel Avivu, ktorými priletelo 1429 dovolenkárov.

Vlaňajšia zimná sezóna upozornila celý svet na to, že je tu Slovensko a stredisko Jasná, ktoré s veľkým úspechom hostilo Svetový pohár v lyžovaní žien. Odhadovaný mediálny zásah všetkých televízií, ktoré vysielali prenosy z Jasnej bol 13,2 milióna divákov. Liptáci preto veria, že aj táto obrovská medializácia pomohla a do regiónu prídu ďalší klienti, či už lietadlami alebo na autách a autobusoch.