Aktuality
Lyžiarov v Jasnej privíta nová lanovka, vo februári pribudne aj hotel

Lyžiarov v Jasnej privíta nová lanovka, vo februári pribudne aj hotel

12.11.2016

Ochladenie umožnilo rýchlejší štart príprav na lyžiarsku sezónu. Najväčšie lyžiarske stredisko na Slovensku - Jasná Nízke Tatry chystá viaceré novinky. Vďaka mínusovým teplotám fúkajú snežné delá v Jasnej technický sneh už od štvrtka 10. novembra. "Aktuálne vzhľadom na mínusové teploty v horných polohách zasnežujeme vrchnú časť strediska v oblasti Chopok - luková. Počas víkendu by mali teploty klesnúť aj v nižších polohách, v pláne je spustiť snežné delá na zjazdovkách Turistická a Lúčky," uviedla hovorkyňa strediska Zuzana Fabianová.

Lyžovačka v stredisku na svahoch Chopku bude oproti vlaňajšiemu roku drahšia o 1 euro, celodený skipas bude v hlavnej sezóne stáť 39,- €. Výhodnejší skipas je však možné zakúpiť cez e-shop. Predaj celosezónnych skipasov už stredisko ukončilo.

Štart sezóny a TOP novinka

Sezónu v Jasnej odštartuje veľká hudobná párty Winter Music Opening s rôznymi hrami a súťažami 3.decembra. Najväčšou novinkou tohtoročnej sezóny na Chopku však bude spustenie novej 15-miestnej kabínkovej lanovky na južnej strane Chopku s celkovou dĺžkou 1,2 kilometra. Pre verejnosť ju plánujú spustiť v druhej polovici decembra. Lanovka začína už v nižšie položenej a ľahšie dostupnej lokalite Krupová, kde pred niekoľkými mesiacmi vybudovali novú prístupovú cestu a veľkokapacitné parkovisko. "Lyžiari, ktorí prichádzajú do strediska smerom od Banskej Bystrice a Brezna, už nebudú musieť komplikovane prestupovať zo sedačkovej lanovky na kabínkovú, taktiež sa môžu vyhnúť dvom vlekom v nástupnej stanici," doplnila. Od parkoviska Krupová do výšky 1500 metrov nad morom vyverie 2800 lyžiarov za hodinu. Dĺžka jazdy predstavuje menej ako 5 minút. Investícia do lanovky predstavuje 11,6 milióna eur.

Lepšie zasnežovanie

Stredisko vylepšilo aj zasnežovací systém, pridalo zasnežovacie body, technickým snehom tak v celom stredisku dokáže pokryť už vyše 33 kilometrov. Sofistikovanejšia bude aj úprava zjazdoviek ratrakmi. Tie sa totiž budú orientovať vďaka novému softvéru, ktorý bude ratraky navádzať pomocou satelitu na miesta s najnižšou hĺbkou snehu. Komfortnejšiu lyžovačku na prepojených svahoch zabezpečia nové snežné zábrany, nové bezpečnostné siete či terénna úprava strmších úsekov na zjazdovej trati na Jeleňom Grúni. Na štyroch nástupných miestach na severnej aj južnej strane Chopku budú pre lyžiarov k dispozícii zobrazovače čakacích dôb na lanovky. Ďalšie investície poputovali v Jasnej do nového Apres-ski baru.

So starej budovy pošty hotel

Tento rok sa pod Chopkom začala aj výstavba prvej fázy realitného projektu Centra Jasná, ktorá už túto zimu prinesie novinku v podobe námestia. Súčasťou projektu je aj prebudovanie administratívnej budovy starej pošty na šesťpodlažný hotel s 24 izbami a 14 apartmánmi za 4,6 milióna eur. Prvých hostí privíta už 1.februára 2017.