HAVAJ - Ostrovy šťastia

OSTROVY ŠŤASTIA

 

Existuje 6 dôvodov, prečo navštíviť Havaj: Maui, Kauai, Oahu, Molokai, Havaj a Lanai! Šesť ostrovov na opačnom konci sveta, ktoré stelesňuje našu predstavu o pozemskom raji.

Na pláži Chang v južnej časti Maui sa budete cítiť ako Robinson Crusoe. Havaj ponúka aj botanickú záhradu, kde Onomea Falls omámi vaše zmysli a privedie na iné myšlienky. K obľúbeným turistickým cieľom patrí aj sopka Kilauea, z ktorej vyteká láva, v súčasnosti až pol milióna kubických metrov denne. Na pláži Waimea (Oahu) zažijete nezabudnuteľnú súťaž v surfovaní. Šantenie na vlnách je na tomto ostrove formou vyjadrenia i sebarealizáciou. Ale aj učebným predmetom. Vidieť môžete všetkých, od najmladších až po najstarších. Zaujímavosťou sú domy v Paii na Maui, sú oplotené starými surfovými doskami. Celé mesto sa skladá len z obchodov pre surfistov a pre vyznávačky bikín. Ak by ste sa vybrali do Hany, tak cestu okolo severného pobrežia lemujú bambusové háje. Pri silnom vetre počuť šumenie listov aj v spánku. V kráteri sopky Haleakala, ktorá sa nachádza na ostrove Maui môžete nájsť Argyroxiphium Sandwicense. Je to rarita, ktorá kvitne len raz a je stará až 50 rokov. Ak sa Vám pošťastí, tak môžete vidieť veľrybu hrbatú ako v kanále Auau pri Maui rozvíri nielen morskú hladinu, ale aj pozornosť všetkých naokolo.

Havajské súostrovie má 137 ostrovov, pričom len 7 z nich je obývaných a najmenší z nich Niihau je v súkromnom vlastníctve. Ale 6 väčších ponúka viac ako dostatok atrakcií: pláže, sopky, dažďové pralesy i metropolu s mrakodrapmi.

Ľudia sú tu nesmierne otvorení a priateľskí, v záhrade im rastie na stromoch avokádo i papája, za jeden deň môžete obdivovať aj 4 dúhy.

"Aloha" toto slovo vysvetľuje drevorezbár z Colorada a znamená "cítim v tebe Božiu pritomnosť". Má ísť o bezpodmienečnú lásku. Hmotu, ktorá drží pospolu všetky druhy spásy.

 

Autor: Veronika