PORTUGALSKO: slnečná vlasť večnej túžby

Krajina hrdých námorníkov, nedotknutého pobrežia a malebných dedín

LAGOS - rozoklaný koniec Európy

Na Ponta de Piedade vyhĺbili vietor a voda do skál mosty i jaskyne: strmé pobrežie oblasti Algarve okolo Lagosu s malými zátokami a dobre ukrytými plážami patrí k najobľúbenejším turistickým lokalitám Portugalska. Niekoľko kilometrov na západ pri Cabo de Sao Vicente sa končí európska pevnina.

SERRA DE SINTRA - záhrada v oblakoch

Hradby Castelo dos Mouros, maurskej pevnosti z 8. storočia, sa tiahnu po úbočí Serra de Sintra. Pohorie severozápadne od Lisabonu je známe bujnou vegetáciou, parkmi a zámockými záhradami. Keď sa rozplynie ľahký ranný opar, naskytne sa jedinečný výhľad na sviežu zelenú krajinu až po neďaleký Atlantik.

SERRA DE ARRÁBIDA - objavovanie prírody

Vitajte v portugalskom záhradnom raji: na mierne zvlnených severných svahoch až 500 metrov vysokej Serra de Arrábida, zeleného reťazca pahorkov neďaleko mesta Setúbal, ktorý je národným parkom, prevládajú olivové háje a ovocné sady. Južné svahy klesajú až po oceán - a vytvárajú jedinečný obraz pobrežia s vôňou macchie.

PORTO - zlatý rez

Rieka Douro (Zlatá) preteká druhým najväčším mestom Portugalska. Na jej brehoch súperia o pozornosť historické centrum a Vila Nova de Gaia. K pozoruhodnostiam Porta patrí okrem mosta Ponte Dom Luís I. aj katedrála Torre dos Clérigos (Ukazovák), pred ktorou žiari osvetlený biskupský palác.

ALENTEJO - na pobreží slobody

Krása Portugalska siaha ďaleko za obľúbené zátoky Algarve. Nekonečné pláže ohraničujú Alentejo, nádherný kút krajiny, kde si príroda uhájila svoje práva a človek si užije vytúžený pokoj. Za odlivu prenechá more najkrajšie miesta jazdcom na koňoch. Voľný priestor si aj primerane užívajú - tak ako tu na Praia do Malhao. Vo vnútrozemí Alenteja žiaria dedinky ako Santa Clara-a-Velha s bieloskvúcimi domcami.

 

Autor: Veronika