cyprus

top 10 pláže

 

Či túžite po dobrodružstve alebo po kľudnej dovolenke Cyprus je vždy správnym miestom kam sa vybrať.

Cyprus prezývaný ostrovom lásky či rodiskom bohyne Afrodity sa okrem nekonečne krásnej prírody,kultúrneho bohatstva, výbornej kuchyne a starobylej histórie môže právom chváliť aj jednými s najčistejších pláží v Európe. Vybrali sme pre Vás zoznam pláží ktoré sa jednoznačne oplatí navštíviť.

 

1.    afroditina skala a pláž (Aphrodite’s Rock and Beach)

Táto skala označuje rodisko bohyne lásky a plodnosti- Afrodity. Podľa miestnych mýtov plávanie okolo skaly trikrát vedie buď k požehnaniu večnej krásy, alebo k splneniu vašej skutočnej lásky.Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt Aphrodite’s Rock and Beach

2.    White Rocks, Governor’s Beach/Limassol

Biele skaly s čiernym pieskom sú krásnym kontrastom tejto takmer nedotknutej pláže. Oblasť je skvelá na šnorchlovanie a neďaleko nájdete rybárske farmy a reštaurácie kde si môžete vychutnať čerstvý úlovok.

 

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt White Rocks, Governor’s Beach/Limassol 

3.    Makronissos Beach

Na pláži pripomínajúcej tvar delfínieho chvosta si užite jemný biely piesok, priezračné more a nekonečný relax.

 

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt Makronissos Beach

 4. CORAL BAY

Vďaka pozvolným vstupom do vody a priezračnému moru je vhodná najmä pre rodiny s deťmi . Ponúka širokú škálu lehátok a slnečníkov a na svoje si tu prídu aj milovníci vodných športov.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt coral bay

5.    nissi beach

Pláž známa ako skutočný raj. Biely piesok a nádherne čisté plytké vody si môžete vychutnať po celý rok.V zime a na jar keď je príĺiv nízky sa odkrýva piesočnatý chodníček ktorý vedie k malému ostrovu Nissi plný krásnych stredomorských rastlín a voňavých kvetín.

 

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt nissi beach

6.    fig free bay

Piesočná pláž v letovisku Protaras označená modrou vlajkov vďaka čistote vody. Počas horúcich  dní nájdete lahko úkryt pod korunami figovníkov lemujúcich pobrežie.

 
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt fig free bay
 

7. blue lagoon akamas

Pláž opradená mnohými legendami o láske a milencoch sa nachádza na južnej časti ostrova. Jej nádherná tyrkysová voda a nedotknuté prostredie vám vyrazia dych.

 
 
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt Blue Lagoon Akamas (Fontana Amorosa)
 

8.    lara bay

Ukrytá v prírodnej rezervácii Peninsula Akamas na severozápadnom pobreží Cypru je takmer opustený domov zelených korytnačiek a ojedinele tu môžete spozorovať aj tulene. Pláž je chránená a niesu na nej povolené slnečníky.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt lara bay
 

9.    mackenzie beach

 
  Ak máte radi rušnejšie mestské prostredie s množstvom barov ,reštaurácii a bohatým nočným životom Mackenzie beach je pre vás ideálnym miestom.
 
 
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt mackenzie beach
 

10. golden beach

Tiahne sa pobreží poloostrova Karpas (Severný Cyprus). Túto obrovskú piesočnú pláž s priezračnými tyrkysovými vodami si jednoducho nemôžete nechať újsť.Prístup sa poskytuje iba prostredníctvom osobných vozidiel.

 
 
Súvisiaci obrázok