NEPRILETELI STE VČAS, ALEBO STE MALI NEJAKÝ PROBLÉM?

NEPRILETELI STE VČAS?  NECHAJTE SI ZA TO ZAPLATIŤ.

 

Poznáte svoje práva? Ak ste mali problém s vaším letom, máte nárok na kompenzáciu v prípadoch, že

- oneskorenie vášho letu je dlhšie ako 3 hodiny a dôvodom oneskorenia nie sú okolnosti, ktoré nemôže letecký prepravca ovplyvniť, napr. prírodné        katastrofy, politické nepokoje apod.

- zrušenie letu, o ktorom nebol cestujúci s dostatočným predstihom informovaný

- obchodné preloženie letu, kedy letecká spoločnosť predala viac leteniek ako je kapacita lietadla a musela tak niektorých cestujúcich odbaviť iným      letom, teda vám let preložili alebo presmerovali.

Pokiaľ vinou aerolínií dôjde ku oneskoreniu, zrušeniu, presmerovaniu letu alebo je znížená prepravná trieda, má klient nárok na finančné a nefinančné plnenie.

V prípade, že Váš let bol napríklad zrušený, výrazne oneskorený, presmerovaný alebo Vám bol odoprený nástup na palubu lietadla, máte nárok na finančnú kompenzáciu v závislosti na vzdialenosti letu a okolnostiach prípadov. Táto povinnosť pre leteckých prepravcov vychádza z Nariadenia Európskeho parlamentu a Rady Európskej únie č. 264/2004 a súvisiacich právnych predpisov. Toto nariadenie je záväzné pre lety do/z územia EU všetkých leteckých spoločností členských krajín EU (vrátane Švajčiarska, Nórska a Islandu) a pre lety spoločností odlietajúcich z letiska nachádzajúcom sa  v členskom štáte Únie.

Podľa nariadenia Európskej únie máte v týchto prípadoch nárok na finančnú kompenzáciu vo výške 250 – 600 EUR v závislosti od dĺžky letu.

 

Práva cestujúcich pri nepravidelnostiach letov na území EU

Právo na kompenzáciu      Právo na starostlivosť       Právo na cestovné
do   1 500 km - 250 EUR         občerstvenie refundácia letenky
do   3 500 km - 400 EUR ubytovanie doprava do cieľovej destinácie
nad 3 500 km - 600 EUR telefóny a internet  

 

 

 

 

 

Príklady nárokov na kompenzáciu pri oneskorení 3-hodinovom oneskorení

250 EUR                                                                                                                           

   Paríž, Londýn, Rím, Barcelona, Brusel, Mníchov, Petrohrad, Helsinki, Sofia, Bukurešť, Split

 

400 EUR

   Moskva, Madrid, Larnaca, Rhodos, Hurgada, Djerba, Monastir, Antalya, Gran Canaria

 

600 EUR

   New York, Cancun, Punta Cana, Varadero, Porlamar, Bangkok, Mombasa

 

Prostredníctvom našej cestovnej agentúry si môžete uplatniť nárok na kompenzáciu. Máme uzatvorenú zmluvu so spoločnosťou, ktorá zaisťuje klientom oprávnené kompenzácie od leteckých spoločností na základe európskeho nariadenia ECR 261/2004.  Zákonný nárok na finančné odškodnenie vzniká najmä v prípadoch, kedy je let oneskorený, zrušený alebo prevedený do nižšej triedy.

Na zoznámenie sa s touto službou ponúkame klientom časovo obmedzenú akciu, zdarma overenie či sa na problémy vášho letu vzťahujú podmienky finančnej kompenzácie podľa nariadení EÚ. Toto sa vzťahuje  na posúdenie prípadov – celý jeden rok spätne.

 

Kontakt na nás je info@ekomatravel.sk