Zaujímavosti - Ubytovať sa nemusíte len v hoteloch

UBYTOVAŤ  SA NEMUSÍTE  LEN  V  HOTELOCH

 

Ubytovanie v súkromných apartmánoch alebo domoch je zaujímavá alternatíva, ktorá sa v posledných rokoch ponúka dovolenkárom a cestovateľom. Dnes už ubytovanie v hoteloch nie je jediná možnosť a to nielen pri pobytových dovolenkách pri mori alebo na horách ale vhodná je aj pre cestovateľov, ktorí uprednostňujú poznávacie cesty. Vďaka zvýšenému používaniu internetu vznikli webové stránky, ktoré združujú majiteľov apartmánov, domov alebo chát, ktorí majú záujem prenajať dovolenkárom svoje nehnuteľnosti a to často veľmi výhodne.

Túto možnosť ubytovania ocenia najmä tí, ktorí chcú mať viac súkromia, väčší pokoj a chcú sa cítiť skoro ako doma. Samozrejme s možnosťou prípravy jedla, zväčša nechýba kuchyňa so základným vybavením. Aj naša webová stránka vám ponúka možnosti takého ubytovania nielen v hoteloch ale aj penziónoch, apartmánoch, domoch a chatách -v časti Doplnkové služby, - Ubytovanie Hotely, Chaty, Penziony a Ubytovanie na Slovensku. Ak sa pri rezervovaní ubytovania nebudete vedieť rozhodnúť je vhodné prečítať si referencie k jednotlivým ponúkaným možnostiam ubytovania. Nájdete v nich čast dôležité informácie, ktoré vám pomôžu sa rozhodnúť. Čím viac pozitívnych recenzií, tým lepšie. 

A na čo by ste nemali zabudnúť pri rezervovaní?

Podrobne si na internete preštudujte popis k ubytovaniu, ktoré sa chystáte objednať. Prípadne sa v emailovej alebo tefefonickej konverzácii spýtajte prenajímateľa na všetko čo vás zaujíma.

Zistite si dostupnosť pláže, potravín, reštaurácií a všetkého čo by ste chceli mať blízko vášho ubytovania.

Zistite si možnosť parkovania.

Overte si či je uvádzaná cena za osobu na noc alebo na celý pobyt, alebo je cena uvedená na týždeň.

Nezabudnite sa pred cestou poistiť. Je dobré nechať doma príbuzným adresu a meno prenajímateľa.