BUDAPEŠŤ

BUDAPEŠŤ  -  TROPICARIUM  A  OCEANARIUM

 

 

TERMÍN:

podľa požiadavky

 CENA:

Od 25 € / do 18 rokov     27 € / dospelá osoba

 

V cene je zahrnuté: doprava autobusom

vstupenky do Tropicaria a Oceanaria, sprievodca CK,

možný príplatok: cestovné poistenie

 

PROGRAM:

Odchod  v ranných hodinách, príchod do Budapešti – pešia prehliadka – nábrežie Dunaja  s Parlamentom – dominanta mesta, ktorý bol postavený na prelome 19. a 20. stor. ide  najrozsiahlejšiu budovu v Maďarsku. Parlament bol vybudovaný v neogotickom slohu a inšpiráciou mu bol čiastočne jeho londýnsky „kolega“ Vo vnútri sa nachádzajú uhorské korunovačné klenoty (svätoštefanská koruna, žezlo, jablko a meč), vstup pre občanou EÚ je bezplatný. Medzi ďalšie stavebné pamiatky patrí Bazilika sv. Štefana, postavená v 19. storočí a Štátna opera, ktorá je architektonickým skvostom metropoly,

 MiléniumSynagóga, Námestie hrdinov, Hradný vrch – na západnom brehu v Budíne dominuje siluete mesta rozľahlý hrad so známymi pamätihodnosťami ako Rybárska bašta Halaszbástya s impozantným schodiskom poskytuje nádherný výhľad na celú Budapešť (Parlament, reťazový most Korzo). Rybárska bašta pripomína rozprávkový zámok a je azda najnavštevovanejším miestom. Halaszbástya bola postavená na začiatku 20 stor. z bieleho pieskovca ako vyhliadková terasa.

 

Popoludní osobné voľno v obchodnom centre Campona

TROPICARIUM  a OCEANARIUM

Budapešť ponúka najväčšie morské akvárium v Strednej Európe, žraločie akvárium s objemom 1,4 miliónov litrov slanej vody. Žijú tu dvojmetroví žraloci a niekoľko stoviek rôznych druhov farebných rybiek. Okrem obrovského akvária je tu možné vidieť asi 50 druhov menších akvárií a terárií.   Medzi obľúbené živé  tvory  patria morsk é a sladkovodné raje. Pozoruhodný je tiež

obrovský tropický prales s krásnym vodopádom, kde uvidíte lenivé Mississipské aligátory, voľne lietajúce tropické vtáctvo, exotické plazy, hady, žaby, opice a ďalšie zvieratá. Hlavnou atrakciou je žraločie akvárium s vyhliadkovým  tunelom, kde nad hlavami plávajú tigrované  a  hnedé  žraloky, raje a húfy rýb.

 

Atrakcie podmorského sveta Tropicarium:

Žraločie akvárium  - hlavnou atrakciou podmorského sveta je 1,6 mil. litrové žraločie akvárium s 11 metrov dlhým vyhliadkovým tunelom. Steny akvária sú zhotovené zo špeciálneho 16 cm hrubého nerozbitného panoramatického skla. Návštevníci tak môžu bez obáv obdivovať až dvojmetrových tigrých či hnedých  žralokov z Floridy, ktoré patria medzi 10 najnebezpečnejších druhov žralokov. Kŕmenie vo štvrtok popoludní o cca 15,00 hod.

Prales - Ďalšou mimoriadnou atrakciou je prales, v ktorom je imitovaná skutočná tropická klíma. Medzi obrovskými porastmi sa náhle zotmie, blýska sa a hrmí a na aligátorov začne počas 2 minút padať vlažný tropický dážď. Počas dážďa všetci obyvatelia  pralesa  náhle ožijú. Pre všetkých návštevníkov je to skutočne vzrušujúci  zážitok. V Tropicariu uvidíte tropické a oceánske živočíchy, exotické vtáctvo, najmenšie opice sveta (15 – 20 cm, tzv. hodvábne opice ), aligátory, žraloky, hady, jaštery, pavúky a pod.

Živočíchy a tropické  rastliny v sladkovodných  akváriách  pochádzajú  z Afriky, Južnej  Ameriky a Ázie. Živočíchy a rastliny v morských / slaných / akváriách  pochádzajú z Indického oceánu, z Karibského  a  Červeného  mora. Väčšina rôznofarebných rýb rozličných tvarov pochádza z koralových útesov.

     

  Pre kolektív nad 40 osôb poskytujeme ďalšie 2 osoby zdarma