WIEN

VIEDEŇ  -SCHONBRUNN,  DOM  MORA

 


  

   

 

    TERMÍN:

    CENA: od 21  €

V cene je doprava autobusom, prehliadky so sprievodcom CK,

Možný príplatok: poistenie, vstupenky 6 € Dom mora

 

PROGRAM:

 

 Odchod v ranných hodinách, príchod do Viedne, návšteva zámku Schönbrunn – ktorý ako rezidencia slúžil  Habsburgovcom viac ako 600 rokov.  Patrí k najstarším barokovým palácom Rakúska, nachádzy sa v obrovskom parku s krásnymi kvetinovými záhradami, sochami a fontánami.

Prehliadka historického centra mesta – Hofburg, Graben, Stefansdom- majestátna gotická stavba, stredobod Viedne a symbol mesta. Nádherná budova katedrály, ktorú možno obdivovať zvonka i zvnútra sa vyníma aj vďaka svojej gotickej kostolnej veži vysokej 137 m.  Viedenská Opera –  je najdôležitejší operný dom Viedne a jeden z najznámejších na svete. Každý večer sa tu koná iné predstavenie s hudobným doprovodom Viedenských filharmonikov. Raz v roku sa opera mení na obrovskú  tanečnú sálu svetoznámeho plesu Opernball. Ďalej je možné si pozrieť Cisársku hrobku, ktorá  sa nachádza pod kostolom kapucínov v centre Viedne. Rád kapucínov sa o hrobku stará dodnes. Karlskirche jeden z najkrajších barokových kostolov Európy, ktorý dal postaviť cisár Karol VI.

 

Dom mora – exotika v srdci Viedne - Hneď vedľa známej ulice Mariahilfer Straße sa nachádza akvarijná a zoologická výstava Haus des Meeres – Dom mora.  Sídli v unikátnej desaťposchodovej budove, ktorá mala pôvodne slúžiť na protileteckú obranu. Aj vďaka tejto neobvyklej architektúre je možné aby sa najväčie akvárium rozprestieralo cez dve podlažia. Jednotlivé poschodia sú tématicky rozdelené, vo veľkej nádrži na prízemí nájdeme akvárium so žralokmi, ďalej nádrže s piraňami a množstvo iných morských aj sladkovodných rýb. Okrem vodných živočíchov sú tu však aj teráriá s  pavúkmi, hadmi a inými plazmi vrátane krokodílov. Všetky zvieratá však nie sú zatvorené, môžeme tu stretnúť voľne lietajúce papagáje či pobehujúce opičky, ktoré si pri troche šťastia dokážete aj pohladiť.

 

 Kolektív nad 40 osôb – ďalšie 2 osoby zdarma