Vianočná Budapesť

Užite si s nami čarovnú atmosféru Vianočných trhov v Budapešti, maďarské opekané špeciality,  šálku vianočného punču či vareného vína

Na budapeštianskom Vörösmartyho námestí sa tento rok bude konať 15. ročník tradičných vianočných trhov, ktoré patria medzi desať najkrajších v Európe. Jedinečnosťou tohto trhu je, že  trh bude otvorený je od 15.novembra do 31. decembra, teda aj po vianočných sviatkoch, v čase od 10:00 do 20:00 hod. Na námestí  Vorosmarty sa nachádza aj slávna kaviareň Gerbaud. Fasáda tejto kaviarne sa v predvianočnom čase zmení na adventný kalendár a každý deň o 17:00 hod. sa otvorí jedno okno s umeleckým dielom.

Námestím bude počas trhov  dňoch rozvoniavať trdelník, pečené gaštany, pečienka, maďarský guláš či halászlé, varené víno a punč. Návštevníci si môžu vybrať z ponuky 130 výrobcov ľudovoumeleckých predmetov v obnovených drevených domčekoch, ktoré budú lákať návštevníkov vianočným tovarom, remeselníckymi výrobkami a gastronomickými pochúťkami.

 

Dátumy : 30.11 , 7.12 , 14.12 , 21.12

Nástupné miesta : Pruské, Ilava

Cena : 23 €

 

Program : V skorých raných hodinách odchod z Pruského. Príchod do Budapešti. Prehliadka historického centra mesta. Presun na vianočné trhy. Osobné voľno.